עובד כח אדם שלא קבל זכיותיו כעובד מדינה

כפיר, עבד בארכיב של לשכת המקרקעין (טאבו) דרך חברת כוח אדם מסוף שנת 2006. בסוף שנת 2010 חתם על חוזה עבודה ונכנס להיות כעובד מן המניין.

כפיר עבד כצוות עם עובדי לשכת המקרקעין. כפיר עמד על כך שיכירו בו כעובד שווה זכויות ותנאים לעובדי המדינה באגף הארכיב ביותר מ-4 שנים שעבד דרך חברת כוח האדם, אבל נציגי לשכת המקרקעין לא וויתרו לו והוא נאלץ לעבור דרך ארוכה ומטלטלת לשם כך.

פנייה למנהלי ענפים בלשכה, אגף מחלקת משאבי אנוש ראשי, נציבות שירות המדינה, הביאו אותו למבוי סתום.

בעוד חבריו היושבים לצדו, עובדי מדינה, באותו אגף ופועלים ועושים יחד עתץמו את אותה עבודה קיבלו וותק, אחזקת מכשיר פלאפון, רכב ויציאה לקורסים, נותר הוא ללא כל אלו.

לבסוף, בהמלצת משרד עו”ד אשר אביטן הגיש העובד תביעה לקבלת זכויותיו לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים.

שלושה חודשים אחרי הגשת התביעה קיבל התובע מסמך בו מדינת ישראל מכירה בוותק שלו משנת 2006.

היה ראוי שלאחר זאת תדאג המדינה להעביר לכפיר את מלוא זכויותיו בהתאם להכרה בו כעובד מדינה משנת 2006, אך כך, לצערו, לא קרה. המדינה כתבה כי דין תביעתו להידחות תוך חיובו בהוצאות משפט ומע”מ כדין.

עדיין נדרש הוא להתייצב בבית הדין האזורי לעבודה על מנת לעמוד על השלכת הכרת הוותק שלו, ולמרות הכרת הוותק, המשיך להיתקל בהתנהלות מקוממת מטעם המדינה אשר מנסה להתחמק פעם אחר פעם מתשלום מלוא זכויותיו, תוך ניסיון להתיש אותו מלבדוק את פערי זכויותיו.

משרד עו”ד אשר אביטן ייצג את התובע וטען בתוקף כי יש לשלם לו את מלוא זכויותיו.

לאחר מו”מ ארוך וממושך קיבל התובע פס”ד שנותן תוקף להסכם הפשרה לפיו יקבל לא פחות מאשר סך 71,584 ₪ ואף נפסק לו בגין עגמת הנפש סך 7,800 ₪.

למי שמעוניין בפרטים ניתן לפתוח ולראות בתיק סע”ש 54376-07-13.

לכם, עובדי כוח אדם לצד עובדי מדינה, עמדו על זכויותיכם ואל תתנו למעסיקיכם לפגוע בכם!!!

צור קשר
077-5089001